Beekdalvertelling: Het verhaal van de wolf

17 mei 2026 | 14:00 - 14:45

Een spannend avontuur voor jong en oud verteld door Ellie Sterk.

Het is het jaar 1380. Wolven hebben twee schapen opgegeten van de kudde van Rutgers vader, die boer is bij het dorp Wolfheze. Tien dagen later mag de jonge Rutger met zijn hond mee op wolvenjacht onder leiding van wildforster Arndt van Lawijck.

De wolf is terug

Boeren en wolven: ook in de middeleeuwen waren ze geen vrienden van elkaar. In de 19e eeuw werden de wolven uitgeroeid. Tegenwoordig zijn er weer wolven in Nederland. Wat is hetzelfde, wat is anders en hoe gaan we daarmee om?

Relatie tussen mens en wolf

Na het verhaal van Ellie vertelt Peter Hilgen over wolven in Nederland en in het beekdal vanaf de laatste ijstijd tot nu. Aan bod komen de relatie tussen mens en wolf, het uitsterven van wolven, de terugkeer van de wolf en de rol van de mens.

Praktische informatie

  • Voor iedereen vanaf 7 jaar.
  • De vertelling is op zondag en duurt ongeveer een half uur.
  • Entree is gratis en aanmelden is niet nodig.
  • Locatie: Bezoekerscentrum Renkums Beekdal (in het Mussennest)
    Nieuwe Keijenbergseweg 170
    6871 VZ Renkum